Teatrzyk „Prima”

W MDK ” Prażakówka” 23 marca 2018r. teatrzyk szkolny „Prima” przedstawił bajkę pt. „Marchewkowa kraina” dla klas I-III.

W czwartek 6 marca 2018 r. odbył się XIII Miejski Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu.

Teatrzyk „Prima” zdobył II miejsce i został zaproszony do wystąpienia ze swoim przedstawieniem „Marchewkowa kraina” w ramach XX Ustrońskich Spotkań Teatralnych w MDK „Prażakówka” w dniu 15 marca 2018 r. o godz. 11 00.

Najlepszym aktorem w XIII Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych został Filip Ludorowski w przedstawieniu „Marchewkowy zakątek”

Od wielu lat działa w naszej szkole teatrzyk „Prima”. Wystawił wiele  przedstawień, które uatrakcyjniły różne imprezy szkolne, a także klasowe. Zespół brał udział w licznych przeglądach teatralnych zdobywając uznanie nie tylko jury, ale przede wszystkim publiczności. W ostatnich latach zajęcia teatralne  prowadzi Eryka Szurman i Kinga Ludorowska. Obecnie w działalność teatrzyku zaangażowała się jeszcze Kinga Żyła.                                                                            Oto kilka przedstawień, które wystawił teatrzyk „Prima” w ostatnich latach :
– „Życie szkolne”
– „Brzydkie kaczątko”
– „Jacy jesteśmy”
– „Złoty Promyczek”
– „Jaś i Małgosia”
– „ Kopciuszek na wesoło”
– „Skrzydełka”
„Piracka przygoda”