Osiągnięcia

Rok szkolny 2022/2023

Drużyna w składzie Karolina Mierwa (8d), Maja Molin (8c) oraz Dominik Pinkas (8d) okazali się bezkonkurencyjni w Powiatowym Konkursie Językowym „Omnibus”. Gratulujemy !

„Szachowe rozmaitości”
Uczniowie Dwójki chętnie trenują grę w szachy i biorą udział w turniejach, gdzie mogą wykazać się swoimi umiejętnościami.
W czasie wakacji zorganizowano w naszym mieście Festiwal Szachowy „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia” . Od 13 do 22 sierpnia rozegrano aż dwadzieścia turniejów szachowych w różnych kategoriach, w których uczestniczyło tysiąc osób. Imprezę uatrakcyjniła wizyta mistrza świata w szachach G. Kasparowa.
Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym festiwalu. Najlepsze wyniki osiągnęła Blanka Niemczyk, która uplasowała się w pierwszej dziesiątce w kategorii dziewcząt do lat 10, natomiast Wiktor Niemczyk w kategorii chłopców do lat 8.

Także we wrześniu młodzi szachiści odnieśli wiele sukcesów w licznych turniejach szachowych. Do największych osiągnięć zaliczyć można zdobycie Grand Prix Miasta Katowice przez Krzysztofa Niemczyka, natomiast Blanka zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt do 10 lat.
W Turnieju Szachowym dla dzieci o puchar Burmistrza Pszczyny Krzysztof Czapla zajął IV miejsce, a w Turnieju Kołowym dla dzieci w Goleszowie uplasował się na pierwszym miejscu.
Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczniom.

Rok szkolny 2020/ 2021

Karolina Mierwa uczennica kl. 6d została laureatką XIV Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. J. Kubisza „KWIATY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ”?Jury wyróżniło napisany przez Karolinę wiersz „Dąb, który historię zna…”. Młodej Poetce gratulujemy i czekamy na kolejne piękne wiersze?

W dniu 16 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbył się turniej szachowy klas trzecich. Zawody trwały około dwóch godzin. Rozegrano 7 rund. Najlepsi zawodnicy to:
Blanka Niemczyk- I miejsce
Jakub Sadlok – II miejsce
Amadeusz Wisełka- III miejsce
Jakub Madusiok IV miejsce
Sebastian Ciepły V miejsce

W dniach od 4 do 6 czerwca 2021 roku Blanka Niemczyk i Krzysztof Niemczyk brali udział w  Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Szachach Klasycznych. Turniej odbył się w Imielinie i trwał trzy dni. Krzyś zajął 3 miejsce. Krzyś i Blanka zdobyli awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, który odbędzie się już jesienią w Pokrzywnej. Serdecznie gratulujemy naszym szachistom!

 

W trudnych czasach pandemii prawdziwy talent nie próżnuje. Uczeń klasy 1a Krzyś Czapla zdobył w niedzielę 22.11. I miejsce w Turnieju Szachowym w Zabrzu- kategoria do lat 7. Wierzymy, że mały mistrz jeszcze nieraz nas zaskoczy. Brawo Krzysiu!

Mimo że, wiele imprez, turniejów zostało odwołanych ze względu na panującą pandemię.
We wrześniu uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Szachowym Mistrzostw Śląska do lat 13 w Czeladzi. Krzysztof Niemczyk uzyskał awans do rozgrywek międzywojewódzkich.
W październiku nasi uczniowie brali udział w turnieju dla dzieci przy Mistrzostwach Polski Seniorów w Ustroniu Jaszowcu. Blanka Niemczyk zajęła 3 miejsce do lat 10.
Wiktor Niemczyk zajął 3 miejsce do lat 7.
Krzysztof Czapla zajął 4 miejsce do lat 7.
Gratulujemy szachistom sukcesów.

Rok szkolny 2019/ 2020

Konkurs „Mieszkam w Beskidach”

Mamy niesamowitą wiadomość!
Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ” Mieszkam w Beskidach”.

W poszczególnych kategoriach wiekowych:
II miejsce zajęła Jennifer z klasy 2b
II miejsce zajęła Eliza z klasy 6d
Wyróżnienie zajął Sebastian z klasy 2c.

W konkursie wzięło udział ponad dziewięć tysięcy uczestników, z ponad trzystu placówek oświaty, kultury oraz osoby indywidualne. Prace nadesłano z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i  Austrii.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Ogólnopolski Konkurs plastyczny Sola Scriptura kościoła E A. Pt „Cuda Jezusa ” Hanna C. kl 1 a miejsce 4.

W dniu 4 lutego 2020 r. w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” odbył się XV Międzyszkolny Turniej Szachowy o Drużynowe Mistrzostwo Ustronia. W klasyfikacji młodszych juniorów, drużyna „Białe Orły” z naszej szkoły zdobyła I miejsce. W skład drużyny weszli Ola W,

Dawid M I Staś M.
Drużyna ” Wilki” zdobyła V miejsce, którą reprezentowali: Krzyś N, Karolinka S. i Dominik P.
Również w klasyfikacji młodzicy I miejsce zajęły „Atomowe szachy” z naszej szkoły. Drużynę tworzyły dzieci z klas I – I V : Jakub S., Blanka N., Paskal W.

Rozpoczął się nowy rok, a z nim kolejny wielki sukces szachistów z naszej szkoły. Krzysztof zajął I miejsce w Powiatowym Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach w Hażlachu. Blance natomiast udało się wywalczyć VI miejsce. Gratulujemy szachistom I życzymy dalszych sukcesów.

Nasza szkoła 26 listopada 2019r. brała udział w „Finale Woj. Śląskiego Igrzysk Dzieci w Szachach” . Drużyna z „dwójki” zdobyła 9 miejsce w województwie śląskim. Brawo

Minęły zaledwie dwa miesiące nauki, a już pojawiły się ogromne sukcesy w rozgrywkach szachowych. Drużyna z SP2 jest nie tylko najlepsza w naszym mieście, powiecie, ale także w rejonie.

W dniu 7 listopada odbył się Regionalny Turniej Szachowy w Skoczowie. Nasza drużyna w składzie: Ola, Krzyś, Dawid i Staś zdobyła pierwsze miejsce, dzięki czemu zakwalifikowała do wojewódzkiego turnieju szachowego. Już 25 listopada w Częstochowie uczniowie ustrońskiej „dwójki” będą reprezentować nasze miasto na szczeblu wojewódzkim.

Możemy być dumni z ogromnych osiągnięć szachistów.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu najlepsi w powiecie.
W poniedziałek 28 października odbył się Powiatowy Turniej Szachowy w Strumieniu. Nasza wspaniała drużyna w składzie: Ola, Krzyś, Dawid oraz Staś zajęła pierwsze miejsce w powiecie. Wkrótce pojadą na Rejonowy Turniej Szachowy. Składamy im serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia.

 

Szachiści z naszej szkoły już od początku roku uczestniczą w turniejach szachowych, uzyskując wysokie lokaty.

 17 września 2019 r. wzięli udział w „IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach”, które odbyły się w Katowickim Spodku.  W konkursie brało udział ponad tysiąc osób. Krzyś z sp2 zajął 16 miejsce na 140 piątoklasistów, Blanka 20 na 50 drugoklasistów.

 22 września uczniowie sp – 2 uczestniczyli w „I Otwartym Turnieju Szachowym w Zebrzydowicach” w kategorii starsi juniorzy. Krzyś zajął drugie miejsce, a Dawid trzecie. Gratulacje!

Obecnie uczniowie przygotowują się do serii turniejów szachowych w Strumieniu. Szachowa Liga Podbeskidzia odbywa się zwykle raz w miesiącu. Szachistom życzymy wiele sukcesów w nowym roku szkolnym. Powodzenia!

Rok szkolny 2018 / 2019

Ewelina M. Nagroda dyrektora w międzynarodowym konkursie ” Mieszkam w Beskidach”

XXII edycja Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

Dnia 28 maja bieżącego roku w Bielskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XXII edycji MEKWB „Jonasz”.

Tematem tegorocznego Konkursu biblijnego była Ewangelia Łukasza.

Główną ideą Konkursu jest poznanie Słowa Bożego zawartego w Biblii, rozumienie tekstu i zachęta, aby poznane treści realizować w swoim życiu.

Patronat honorowy sprawują: Biskup Ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego, ks Roman P. oraz Biskup Diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego ks dr Adrian K.

Organizatorem Konkursu jest: Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko Żywieckiej oraz Towarzystwa katechetycznego „Jonasz”.

Konkurs ma charakter ekumeniczny i międzynarodowy. Przeprowadzany jest w czterech grupach wiekowych. Do tegorocznej edycji przystąpiło około 20 tysięcy dzieci i młodzieży.

Laureaci XXII edycji MEKWB „Jonasz”:

Grupa I :

Paweł G. Sp – 2 Ustroń miejsce III

Anna R. Sp – 2 Ustroń miejsce VIII

Grupa III:

 Krzysztof B. Sp – 2 Ustroń miejsce IX

Do Konkursu uczniów przygotowywali: Urszula Śliwka ( Paweł G., Krzysztof B.) oraz Jan K. (Anna R.)

Laureatom gratulujemy ogromnego sukcesu a finalistom nadziei na świetne miejsca w kolejnej edycji Konkursu.

Urszula Śliwka

Nasi zwycięzcy miejskiego konkursu ” Wiem, bo chcę”.
W kategorii klas pierwszych:
m. I – Natalia J. z kl. 1b,
m. II- Jakub S. z kl. 1a,
m. III- Szymon D. z kl. 1c.
W kategorii klas drugich:
m. III- Patrycja Ł. z kl. 2b.
W kategorii klas trzecich:
m. I- Iga J. z kl. 3b,
m. II- Pola P. z kl. 3a.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Gojniczek uczennica klasy 1b  zajęła 2 miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim.

TURNIEJE SZACHOWE

     Uczniowie naszej szkoły aktywnie biorą udział w turniejach szachowych. Systematycznie uczestniczą w Szachowej Lidze Szkolnej Podbeskidzia.                                                                   

Zawodnicy, którzy biorą udział to: Stanisław S.  Dawid M. Krzysztof N. Aleksandra W. Blanka N.  Jakub S.

Julia M. Karolina S. W tym roku szkolnym byli już na pięciu turniejach. Czeka ich jeszcze jeden wyjazd,

18 maja 2019 roku.

31 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju szachowym                                  

OLIMPIA I PRZYJACIELE, który rozegrany został w Goleszowie.

W klasyfikacji juniorów do lat 11 zdobyli:

I miejsce – Dawid M.

III miejsce – Stanisław M.

IV miejsce – Krzysztof N.

VII miejsce – Karolina S.

W Turnieju kołowy dzieci do lat 9

II miejsce – Jakub S.

IV miejsce – Blanka N.

6.04.2019 r. odbył się  XVI TURNIEJ SZACHOWY im. WŁADYSŁAWA BRISSA w Bielsku-Białej

w kategorii JUNIORÓW DO 14 LAT, nasi uczniowie zajęli:

I miejsce   Krzysztof N.

VII miejsce – Dawid Marekwica

Teatrzyk „Prima”

   Teatrzyk „Prima” wziął udział w XIV Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się 05.03.2019r. w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. W przeglądzie brało udział 6 zespołów teatralnych.

   Nasz teatrzyk przedstawił piękną bajkę pt. „Wszystkie smoki wiedzą”, która opowiada o przygodach małego smoka pragnącego być za wszelką cenę dorosłym. Przedstawienie zdobyło uznanie publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 Teatrzyk zdobył trzecie miejsce. Przyznano również nagrodę dla najlepszej aktorki , którą została Maja F.

Turniej szachowy o Indywidualne Mistrzostwo Ustronia Juniorów na rok 2019

We wtorek, 26 marca 2019r. w MDK „Prażakówka” rozegrany został XIV Międzyszkolny Turniej Szachowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Ustronia Juniorów na rok 2019.

W turnieju wzięło udział 37 uczniów występujących w imieniu 5 ustrońskich szkół: SP 1, SP 2, SP 6, Gim 1, Gim 2. Naszą szkołę reprezentowało zagrało 11 osób.

Turniej rozegrany został tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie

7 rund, normalnym tempem gry – po 10 min. na zawodnika.

Zawodnicy  byli podzieleni na  w trzy  kategorie wiekowe : młodsza, starsza i najstarsza.

Bardzo wysoko uplasowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając następujące miejsca

Grupa młodsza klasy I – III

II miejsce – Paskal W.

VI miejsce – Amadeusz W.

Grupa starsza:

I miejsce – Krzysztof N.

III miejsce – Stanisław M.

IV miejsce – Dawid M.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw zwyciężył uczeń Krzysztof N.  uczeń naszej szkoły – 6,5 pkt. zdobywając tytuł Mistrza Szachowego Juniorów Ustroń 2019.

 

W Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu w dniu

24 stycznia 2019r. o godz. 14.00 rozegrany został XIV Międzyszkolny Turniej Szachowy o Drużynowe Mistrzostwo Ustronia Juniorów. W turnieju wystartowało łącznie 39 zawodników reprezentujących 4 ustrońskie szkoły: SP 1, SP 2, SP 6, G 2.

Nasza szkoła zdobyła w klasyfikacji generalnej

szkoły podstawowe – klasy I- IV:

I miejsce     Drużyna „Białe Orły”

IV miejsce      Drużyna „Atomowe szachy”

VII miejsce –  Drużyna „Wilki”

Skład osobowy drużyn:

I miejsce (kategoria klas I- IV SP)

Drużyna: „Białe Orły”:

Stanisław M.

Krzysztof N.

Dawid M. 

IV miejsce (kategoria klas I- IV SP)

Drużyna: „Atomowe szachy”:

Paskal W.

Bartosz F.

Amadeusz W.

VII miejsce (kategoria klas I- IV SP)

Drużyna: „Wilki”

Aleksandra W.

Rafał Cz.           

Dominik P.

Dwa dni (20 i 21.11) trwały przesłuchania XV Konkursu Gwar „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – ponad dwustu uczestników z rekordowej ilości 49 placówek.

Mamy III Miejsce w finale  tegorocznej edycji konkursu teatralnego w ramach Powiatowej Kampanii Profilaktycznej ”Żyj bez uzależnień”
Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie zasad profilaktyki uzależnień.
III miejsce zdobyła scenka: „Bezpieczny internet” grupy uczniów Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu, w składzie: Natalia F., Julia W., Klaudia T., Wanda Ż.
Koordynatorzy szkolni, Panie: Małgorzata Strawa oraz Anna Kopiec.

Nasi wspaniali SZACHIŚCI !

Szachy – rejonowy turniej

31 października 2018 r. w Łące w miejscowości niedaleko Pszczyny odbyły się rejonowy turniej szachowy. Drużyna z SP- 2 w składzie: Aleksandra, Krzysztof, Stanisław i  Dawid zajęła 2 miejsce.

Blanka zajęła 3 miejsce w XVIII Otwartym Turnieju Szachowym Dzieci w kategorii dziewcząt młodszych  w Bielsku-Białej.

Uczniowie naszej szkoły Blanka i Krzysztof wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach w Katowicach , które odbyły się 30 października 2018 r.

24 października 2018 r. drużyna w składzie: Aleksandra, Krzysztof, Stanisław i Dawid wzięła udział w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym w Strumieniu zajmując drugie miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.

22 października 2018 najmocniejsza drużyna w naszej szkole wzięła udział w Miejskim Drużynowym Turnieju Szachowym zdobywając pierwsze miejsce w mieście. W skład drużyny weszli: Aleksandra, Krzysztof, Stanisław i  Dawid.

W Pszczynie 29 i 30 września 2018 r. odbył się Indywidualny Turniej Szachowy o Mistrzostwo Śląska Juniorów do lat 7, w którym Blanka z klasy Ia zdobyła VI miejsce.

Rok szkolny 2017 / 2018

TURNIEJ SZACHOWY.

W dniu 11.06.18 r. odbył się Szachowy Turniej „O Puchar Kreta” w Ustroniu – Nierodzimiu  w kategorii do 10 lat . Dzieci z naszej szkoły zdobyły :

I miejsce – Stanisław M.

II miejsce – Krzysztof N.

III miejsce – Dawid M.

XXI edycja MEKWB „ Jonasz” 2017/2018
 
 Dnia 17 stego maja 2018 roku w Bielskim Centrum Kultury odbyło się rozdanie statuetek, nagród, dyplomów uczestnikom   XXI edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tematem tegorocznego Konkurs
u były starotestamentowe Księgi: Estery, Rut, Jonasz i Daniela.  Do Konkursu przystąpiło kilkanaście tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Ideą Konkursu jest poznanie Biblii, rozumienie tekstu i zachęta, aby zgodnie z poznanymi treściami
 funkcjonować w otaczającej  rzeczywistości.
Patronat honorowy sprawują: Biskup Ordynariusz Diecezji bielsko – żywieckiej ks . Roman Pindel oraz Biskup Diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego ks dr Adrian Korczago.
Organizatorem MEKWB jest Wydział Katechetyczny Kurii  oraz Ewangelickie Towarzystw  Jonasz.
Konkurs ma charakter ekumeniczny i międzynarodowy, odbywał się w 4 przedziałach wiekowych.
Uczniowie ustrońskich szkół również uczestniczyli w tegorocznej edycji MEKWB Jonasz. A oto nagrodzeni, wyróżnieni: 
Paweł G. Laureat, zdobywca 7 miejsca; Wanda Ż. oraz Maja P. to finalistki konkursu / grupa I kl. 3 i 4/
                              
Nagrodzonym gratulujemy sukcesów i życzymy zasłużonego wakacyjnego wypoczynku!
uś.

SP2 LOVE SINGING!

25.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustroniu odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej I LOVE SINGING. Nasi uczniowie wśród 13 uczestników zaprezentowali wysoki poziom wykonawczy, który Jury konkursu nagrodziło w następujący sposób:

I miejsce: Agnieszka K.

II miejsce: Patrycja Ł.

 III miejsce Paulina S. i  Malwina S.

Wyróżnienie otrzymał Łukasz G. oraz Chórek „Bemolki”. Oceniana była m. in. : poprawność językowa, interpretacja utworu, walory głosowe, dobór repertuaru, muzykalność  oraz  poczucie rytmu.
Dziękujemy organizatorom konkursu za  wspaniałą atmosferę, Jury konkursu za pełen profesjonalizm, a naszym młodym artystom gratulujemy sukcesów!

20 kwietnia br. w Prażakówce odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W naszej szkole mamy następujących laureatów:

na poziomie klas pierwszych

Adam B.– wyróżnienie

Patrycja Ł.- 3 miejsce

na poziomie klas drugich

Paskal W.– 2 miejsce

na poziomie klas trzecich

Martyna K. – wyróżnienie

Filip L. – 1 miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W  Szkolnej Szachowej lidze Podbeskidzia w Strumieniu nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Drużynę reprezentowali: Stanisław Matus, Krzysztof Niemczyk, Dawid Marekwica, Aleksandra Wandzel oraz Julia Marekwica. Indywidualne Stanisław Matus zajął 2 miejsce, a Krzysztof Niemczyk 3 miejsce.

Stanisław Matus zdobył II miejsce w Wielkanocnym Turnieju Szachowym Dzieci w Pawłowicach. W kategorii chłopców z klas I – III .

Miejski Turniej Szachowy

We wtorek, 20 marca 2018r. w MDK „Prażakówka” rozegrany został XIII Międzyszkolny Turniej Szachowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Ustronia Juniorów na rok 2018.

W turnieju wzięło udział 38 uczniów reprezentujących 4 ustrońskie szkoły: SP 1, SP 2, SP 6, Gim 2.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw zwyciężył uczeń z naszej szkoły
Stanisław Matus
– zdobywając tytuł Mistrza Szachowego Juniorów Ustroń 2018.

W klasyfikacji klas I – III szkół podstawowych:

1 miejsce – Stanisław Matus

3 miejsce – Dawid Marekwica

5 miejsce – Krzysztof Niemczyk

9 miejsce – Rafał Czyba

10 miejsce – Dominik Pinkas

Zdobywcy od I do III miejsca w klasyfikacji generalnej otrzymali szachy, statuetki a od IV miejsca do X drewniane medale.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

Krzysztof Niemczyk zdobył 3 miejsce w kategorii do 10 lat
w MOKATE OPEN Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Goleszowie,
który odbył się 4 lutego 2018r.


 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Sola Scriptura 2017-2018

Dnia 17 marca bieżącego roku, w auli Towarzystwa Szkolnego im Mikołaja Reja w Bielsku Białej, zostały wręczone nagrody dzieciom uczestniczącym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sola Scriptura.

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego K E-A. i adresowany jest do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Szkoły Podstawowej.

Przedmiotem tegorocznej edycji Konkursu było życie starotestamentowych postaci: Estery oraz Daniela.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie Sp-2 w Ustroniu:

I miejsce Miłosz Mikos kl 2 Sp-2

IV miejsce Pola Pustelnik kl 2 Sp-2

Wyróżnienia: Mateusz Bujok kl 3 Sp-2

Julia Mikos kl 2 Sp-2

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu Sola Scriptura uczestnicy mieli możliwość obejrzeć film pt „ Storm. Opowieść o odwadze.”

SZACHY

Dawid Marekwica zajął 3 miejsce w Turnieju Klasyfikacyjnym 
na V i IV kategorię szachową z cyklu PIERWSZE SZLIFY W Cieszynie

Osiągnięcia w pierwszym półroczu w klasach 4 – 7 – kliknij 🙂

Osiągnięcia w pierwszym półroczu w klasach 1 – 3 – kliknij 🙂

XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO USTRONIA

18. 01.   rozegrano XIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO USTRONIA

Szkoła Podstawowa nr 2 zgłosiła trzy drużyny z klas I- III do Miejskiego Turnieju Szachowego.

Drużyna „Białe orły” w składzie :

Stanisław Matus lat 9

Krzysztof Niemczyk lat 9

Dawid Marekwica lat 9

Druga drużyna „Wilki” w składzie :

Aleksandra Wandzel lat 9

Mikołaj Staś lat 9

Rafał Czyba lat 9

Trzecia drużyna ” Jaskółki” w składzie:

Dominik Pinkas lat 9

Karolina Mierwa lat 9

Paskal Wisełka lat 8

Drużyny zajęły  w kategorii klas I-III  :

                                                                         I miejsce –  „Białe orły”

                                                                          V miejsce  „Wilki”

                                                                          VI miejsce  ” Jaskółki”

Międzynarodowy Konkursu Gwary ”Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”.

Uczniowie naszej szkoły ( Patrycja Łukasik – kl.I, Filip Ludorowski – kl.IIIb,  Florentyna Loter, Hanna Jaworska, Mikołaj Heller  – kl. Va, Kinga Łukasik –  kl.Vb oraz .Aleksandra Gąsior – kl. VIa ) wzięli  udział w eliminacjach XIV Międzynarodowego Konkursu Gwar ”Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”. Przez dwa dni (29 i 30 listopada) w Książnicy Cieszyńskiej jury wysłuchało wszystkich zgłoszonych do konkursu uczniów szkół i przedszkoli z obu stron Olzy.
Nasi uczniowie zdobyli:
 Miejsce III: Filip Ludorowski „Wypracowani domowe o kurze”, Henryk Jasiczek

Wyróżnienie: Aleksandra Gąsior i Florentyna Loter.

 27 października odbył się etap szkolny XXIII  Konkurs Wiedzy Biblijnej

na podstawie Ewangelii św. Marka „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”

Uczestniczyło  sześcioro uczniów:

Róża Mynarz  kl. VI, Paweł Błahut  kl.VI, Hanna Jaworska  kl.V, Flora Loter  kl.V,

Jan Nowak  kl.V, Michał Małyjurek  kl.V.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie:

Jan Nowak

Hanna Jaworska

Róża Mynarz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8.11.2017r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Wzięło w nim udział 7 uczniów. Dwóch spośród nich, tj.: Weronika Weinert i Radosław Stojda zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbędzie się 9 stycznia 2018roku w Bielsku Białej.