Konkursy

Rok szkolny 2022/2023

Wykaz konkursów organizowanych przez Miejski Dom Kultury „Prażakówka”

🎤27.03.2023 r. odbyły się emocjonujące eliminacje miejskie do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego ,,Słońce, słońce i życie”🎭.
 Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale👏.
W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Julita Pytel z kl. 3a🏆, a trzecie Zofia Kiecoń z kl. 1b🏆.
W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zdobył Aleksander Grzesiek z kl. 4a🏆.
W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zdobyła Nikola Pytel z kl. 8d, drugie miejsce zajął Filip Ludorowski z kl. 8b, a trzecie miejsce zdobyła Weronika Kabała z kl. 8d🏆🏆🏆.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu🥰.
Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
Klasy I – III🎤🏆
1. miejsce Julita Pytel kl.3a
2. miejsce Agnieszka Kubok kl.1b
3. miejsce Zofia Kiecoń kl.1b
Wyróżnienia:
Marcelina Legierska 1a, Marta Stańko 1a, Stefan Kozieł – Kręcichwost 1b, Liliana Pilch 2b, Zofia Rembierz 2b, Inga Sztwiertnia 2b
Gratulujemy
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO🎤🎭
KLASY 4-6🏆
1. miejsce: Sara Gomes
2. miejsce: Aleksander Grzesiek, Anna Sikora
3. miejsce: Aleksandra Kędzierska
Wyróżnienia: Wiktoria Nogowczyk oraz Sofija Hrydina
Osoby wytypowane do eliminacji miejskich:
Sara Gomes, Aleksander Grzesiek, Anna Sikora
KLASY 7-8🏆
1. miejsce: Nikola Pytel
2. miejsce: Filip Ludorowski
3. miejsce: Weronika Kabała
Wyróżnienia: Filip Foldyna oraz Pola Pustelnik
Osoby wytypowane do eliminacji miejskich:
Nikola Pytel, Filip Ludorowski, Weronika Kabała
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się fenomenalnie! Gratulujemy 👏
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Zwieńczeniem świętowania było ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Ortograficznego.
Poniżej prezentujemy zwycięskie klasy oraz osoby, które otrzymały tytuł Mistrza Ortografii.

Informacje

Data konkursu: 15 grudnia 2022 o godz. 14:00

Miejsce: MDK – sala nr 15

Termin składania zgłoszeń: 08 grudnia 2022 od godz. 8:00 – 09 grudnia 2022 do godz. 16:00

Regulamin: Pobierz plik regulaminu

Formularz zgłoszenia: Pobierz plik formularzu zgłoszenia


Opis konkursu

KONKURS PRZEZNACZONY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH USTRONIA

PRACE SKŁADAJĄ DZIECI W SZKOLE U SWOJEGO NAUCZYCIELA , KTÓRY ZAJMUJE SIĘ ORGANIZACJĄ KONKURSU.

CELE:

-rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży szeroko pojmowanych zainteresowań plastycznych

-poznanie tradycji  dotyczących Świat Bożego Narodzenia zwłaszcza w naszym regionie

-pobudzanie wyobraźni, fantazji oraz poczucia estetyki

-konfrontacja osiągnięć rówieśniczych  pomiędzy uczestnikami w dziedzinie sztuk

plastycznych

-umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia

 Komisja Konkursowa oceniać będzie prace w kategoriach:

I grupa wiekowa – uczniowie klas I-II szkoły podstawowej

II grupa wiekowa – uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej

III grupa wiekowa – uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej

IV grupa wiekowa – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

Wysoko punktowane będą prace, w których użyto jak najmniej gotowych elementów,

a uczestnik wykazał się własną pomysłowością.

Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022 dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I-III i IV- VIII szkół podstawowych.
Szanowni Państwo,
zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”.
Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach wiekowych:
1. rodziny dzieci w wieku przedszkolnym;
2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;
3. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV- VIII.
W każdej kategorii:
I nagroda – 2000 zł,
II nagroda – 1000 zł,
III nagroda – 500 zł.

Rok szkolny 2021/2022

Kategoria

KRAJOBRAZY

1. miejsce Karol Suchy 2a

2. miejsce Dominika Wawrzyczek 2b

3. miejsce Patrycja Gomola

ROŚLINNOŚĆ

1. miejsce Zofia Siwula 2b

 2. miejsce Julia Siwula 1a

3. miejsce Karol Suchy 2a

ZWIERZĘTA

1. miejsce Natalia Janeczek 4b

2. miejsce Krzysztof Czapla 2a

3. Mateusz Gluza 3b

Rok szkolny 2020 / 2021

Drugi rok z rzędu w Naszej szkole został w klasach czwartych zorganizowany konkurs na najlepszy herb . Uczniowie otrzymali zbiór najważniejszych zasad heraldycznych, których musieli się trzymać przy tworzeniu prac.
Ze względu na obecną sytuację rozstrzygnięcie odbyło się online podczas spotkania jury w składzie: Przemysław Sztwiertnia, Kinga Gorzelany, Agnieszka Szonowska, Dorota Krzywoń.
Oto wyniki;
I miejsce – Szymon 4b, Piotr 4a
II miejsce – Oliwier 4a
III miejsce – Mateusz 4a
Wyróżnienia:
Krzysztof 4a, Pola 4a, Laura 4b

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Rachmistrz pamięciowy”. 

Rok 2018/2019

 MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 5 i 6 🙂
SZKOLNE ELIMINACJE DO MIEJSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BEST” 2019

Wyniki szkolnego konkursu ,,Wiem, bo chcę” dla klas I-III

Klasy I

1. Ignacy L.

2. Adam B.

3. Patrycja Ł.

Klasy II

1. Bartosz F.

2. Pola P.

3. Iga J.

Klasy III

1. Aleksandra W.

2. Dominik P.

3. Seweryn W. i Anna R.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

1 m-ce  Anna Raszka 3b

2 m-ce  Sara Tatar 3a

               Marcelina Drózd 3a

3 m-ce  Aleksandra Wandzel 3d

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Klasy I

1m-ce – Patrycja Łukasik 1b

                 Adam Bereżański 1a

2m-ce – Anna Szczypka 1c

3m-ce – Ksawery Kędzierski 1a

                 Zuzanna Danielczyk 1c

Wyróżnienie: Roksana Haratyk 1c, Filip Wywioł 1b, Aleksandra Machura 1c

Klasy II

1 m-ce – Pola Pustelnik 2a

                 Paskal Wisełka 2b

2 m-ce – Bartosz Frąckowiak 2b

3 m-ce – Ada Tabor 2a

                 Miłosz Mikos 2a

                 Mateusz Gorzołka 2b

Klasy III

1 m-ceMartyna Kukuczka 3b

                  Filip Ludorowski 3b

2 m-ceBlanka Staszko 3c

                 Maja Fuczyło 3d

                 Weronika Kabała 3d

3 m-ce – Aleksandra Wandzel 3d

                 Maja Molin 3c

                 Justyna Szczypka 3d

Wyróżnienie: Anna Raszka 3b

Szkolny Konkurs Recytatorski

1 m-ce Filip Ludorowski – 3b

2 m-ce – Bartek Frąckowiak – 2b

3 m-ce – Maja Molin – 3c

Wyróżnienia

Maja Fuczyło 3d, Patrycja Łukasik 1b, Mikołaj Orzoł 1b, Amadeusz Gruszka 3b

Szkolny konkurs recytatorski kl.IV – VII

18.XII. – koncert kolęd i pastorałek.  Zespół flażolecistów  z klasy 2a zajął DRUGIE miejsce.

Zwycięzcy konkursu – „Moje życzenia świąteczne”
 

klasy  I- III

klasy IV – VII

Regulamin konkursu  „Moje świąteczne życzenia” –
kliknij 🙂
 Został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Najładniejszy, najciekawszy różaniec”
Spośród 16 prac jury nagrodziło
I miejscem 2 prace: Jakub Kuźnik kl. Vb O
Iga Janeczek kl. IIb
II miejscem 2 prace: Agata Skwarło kl.Ib
 
 
 
Igor Cichowski Golik kl.Ia
III miejscem 3 prace:
Dawid Hanzel kl.IVa
Magdalena Juroszek kl.IVc
Natalia Faron kl.IVc
Pozostali uczestnicy zostaną nagrodzeni nagrodą pocieszenia.

WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH PAŹDZIERNIK

ZE ZNAJOMOŚCI BAJEK

  1. Aleksandra Wandzel IIId
  2. Maja Molin IIIc

Mateusz Gawlas IVc

  1. Justyna Szczypka IIId

WYRÓŻNIENIA:

Marcelina Drózd IIIa,

Patrycja Cieślar IIIc,

Maja Roszczyk IVc,

Anna Raszka IIIb,

PLASTYCZNE

KLASY I – III

  1. Julia Kras – IIIc

Aleksandra Wandzel – IIId

  1. Justyna Szczypka – IIId

Dominika Staniek – IIIc

  1. Anna Szczypka – Ic

Iga Janeczek – IIb

Agnieszka Staniek – Ib

WYRÓŻNIENIA:

Julia Blacha IIId,

Patrycja Cieślar IIIc,

Karolina Heller IIIa,

Maja Fuczyło IIId,

Karolina MierwaIIId

Klasy IV – VII

  1. Zofia GawlasIVb

            Piotr Kras V b

  1. Julia Fuczyło VIa
  2. Aleksandra Ciompa – Vc