Klasy 3

Klasa 3a rok szkolny 2019/2020

Klasa 2a rok szkolny 2018/2019

Gratulacje dla naszego ucznia!

Daniel uczeń klasy drugiej w majowy weekend z rodzicami wybrał się na wycieczkę w Tatry, dokładnie nad Morskie Oko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nasz uczeń ma jedną nogę krótszą od drugiej. W ostatnim czasie przebył operację i obecnie jest w fazie rehabilitacji. Mimo to pokonał odcinek  nad Morskie Oko i z powrotem w siedem godzin. Szedł o kulach, robiąc co chwila przystanki. Po drodze mijał rzesze turystów, którzy korzystali z konnych zaprzęgów. Turyści jadący odwracali głowę, widząc chłopaka, który w niesprzyjających warunkach atmosferycznych szedł uparcie do celu. Wyczynem dzielnego chłopca zainteresowała się Telewizja Polska, która zaprosiła Daniela wraz z rodzicami do programu Pytanie na śniadanie. Możemy  również o tym niecodziennym wydarzeniu  przeczytać w Dzienniku Zachodnim, Głosie Ziemi Cieszyńskiej i Beskidzka 24pl https://beskidzka24.pl/wojownik-z-ustronia/Jego chart i odwaga są zachętą dla nas wszystkich do pokonywania jakichkolwiek ograniczeń.

W klasie 2a po cyklu lekcji o zdrowym odżywianiu przeszliśmy do działań praktycznych. W jednym dniu robiliśmy sałatkę owocową, a w drugim przyrządzaliśmy zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Było zdrowo, kolorowo i smacznie.

Klasa 1a rok szkolny 2017/2018

W dniu 13 czerwca klasy 1a i 1b wyjechały na wycieczkę do Bielska-Białej. W programie było zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych, Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu oraz szalona zabawa w „Krainie Kropki”, gdzie samodzielnie przyrządzaliśmy pizzę. Wycieczka była bardzo udana.

W dniu 18 maja uczniowie z 1a zorganizowali klasowy Dzień Matki. Były wiersze, piosenki i własnoręcznie wykonane prezenciki. Wszyscy jesteśmy zadowoleni  z tego święta oraz cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy ugościć nasze Mamusie!

Ósmego grudnia klasy  pierwsze – klasa I a i klasa I b piekły świąteczne pierniczki w  Koziej Zagrodzie  w Brennej. Mniam, mniam 🙂

Klasa 3b rok szkolny 2019/2020

Klasa 2b rok szkolny 2018/2019

Klasa 1b rok szkolny 2017/2018

13 czerwca wycieczka do Bielska-Białej.

Warsztaty – prezent dla Babci Dziadka – 16.01.

Dwudziestego drugiego grudnia –  Wigilijka

Szóstego grudnia Mikołaj  zawitał w naszej  klasie.

Klasa 3c rok szkolny 2018/2019

Klasa 2c rok szkolny 2018/2019

Wiosnę przywitaliśmy z prawdziwym przytupem. Przebrani w kolorowe stroje z ekologicznymi hasłami cieszyliśmy się, ze wreszcie przyszła!

Jesteśmy miłośnikami zdrowego jedzenia. Tu szykujemy pyszną, pełną witamin owocową sałatkę.

Bal karnawałowy z popisowymi strojami był gwarancją dobrej zabawy.

Najprzyjemniejszy moment wigilijkę rozpakowanie prezentów.

Praktykujący w naszej szkole, Pan Bartosz Mikołajczyk pokazał nam profesjonalny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Dał nam wiele cennych wskazówek. To były bardzo ciekawe zajęcia.

W październiku byliśmy na wycieczce w Istebnej. Tu przed Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej. Poza tym podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Beskidu Śląskiego w jesiennej szacie.

Pani Krystyna H. Mama naszej Nikoli prowadziła dla nas ciekawe zajęcia plastyczne. Zrobiliśmy kolorową „ciastolinę”.

We wrześniu, ubrani w kolorowe fartuszki i odpowiednio przygotowani zrobiliśmy pyszne, zdrowe kanapki. Niektóre były prawdziwymi dziełami sztuki.

Bardzo lubimy zajęcia z UNIKIDS. Dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy i przeprowadzamy ciekawe doświadczenia.

Klasa 1c rok szkolny 2017/2018

Przygotowania do obchodów Świąt Bożego Narodzenia, pożegnanie starego i powitanie Nowego Roku to szczególny czas, kiedy chcemy dzielić się z bliskimi radością, miłością i wsparciem. Późną jesienią rozpoczyna się wspaniała akcja poruszająca wiele wrażliwych na krzywdę ludzką serc- „Szlachetna paczka” .Od wielu lat mocno zaangażowane w tę akcję są pracownice Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Nierodzimiu, Monika Rakowska-Kubik oraz Ania Biedrawa. Miałam przyjemność współpracować wcześniej i wspomagać tę niezwykłą inicjatywę, postanowiłam więc ponownie pomóc. Podczas zebrania z rodzicami moich uczniów z klasy 1c, przeczytałam list z prośbą o potrzebne konkretne rzeczy dla wybranych rodzin. Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Do klasy zaczęły napływać torby pełne prezentów, artykuły spożywcze, ubrania, słodycze i wiele innych, którymi organizatorki paczki mogły obdzielić jeszcze inne rodziny. Samochód, którymi przewoziłam zebrane przedmioty, wypełniony był po brzegi, a jest do dość duże auto:) Cieszy fakt, że ludzie reagują na potrzeby innych. Bardzo wzruszały mnie mamy, które pytały co jeszcze można przynieść, jak pomóc, szczególnie chylę czoło osobom, które żyją skromnie a jednak potrafią dzielić się tym, co mają. Mam też obietnice na zaangażowanie się w tę piękną akcję w obecnym 2018 roku. Serdecznie dziękuję za wszystko, mam nadzieję ,że zachęcimy w ten sposób inne klasy do podobnych działań.