Eksperyment „UŚ” Odkrywcy Świata Ekonomicznego.

 „Czas to pieniądz” – dzielenie się nim najlepszą inwestycją przynoszącą radość tym, którzy się nim dzielą oraz tym, którym ten czas został podarowany. Unikalne zajęcia plastyczne dzieci z Seniorami Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu, które miały miejsce 25.01.2018r.

Dwa projekty w jednym: Projekt „Odkrywcy świata ekonomicznego” Uniwersytetu Śląskiego realizowany z uczniami Klimatycznej SP nr 2 w Ustroniu i Projekt ustrońskiego MDSP ERASMUS+ „Kreatywna terapia zajęciowa jako jeden z filarów aktywności w domach opieki społecznej”.

Uczniowie klasy 3 „d” w trakcie konstruowania gier planszowych z wątkiem ekonomicznym. Twórcza, indywidualna, ale głównie grupowa praca dzieci, w wyniku której powstały bardzo ciekawe, autorskie gry planszowe.

 

Czas to pieniądz – dzielimy go/dzielimy się nim z Mieszkańcami Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu. Uczniowie klasy III „b” oraz Seniorzy w trakcie wspólnych warsztatów plastycznych, które miały miejsce 12.12.2017r.
Zajęcia z dziećmi prowadzone w ramach projektu „Odkrywcy świata ekonomicznego”  klasa 3d – banknoty i monety pod lupą.
Klasa 3d – projektowanie banknotów.
Klasa 3b – mapa myśli wokół pojęcia pieniądz.
Uczniowie klasy 3b  odkrywają pojęcia „dobra” i „usługi”. Zespołowe dyskusje uczniów na temat dokonanego podziału wybranych dóbr i usług.

 

 

🙂