Budżet Obywatelski 2018r

Szanowni Państwo

W związku z tym, że zostały już opublikowane wyniki głosowania na projekty, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, z radością informuję, że nasz projekt „Hałas? Nie dla nas!” uzyskał największą liczbę głosów w Ustroniu Dolnym (507).
Tym samym przechodzi on do realizacji i w przyszłym roku korytarze naszej szkoły wyposażone zostaną w urządzenia znacznie umilające dzieciom pobyt w szkole.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękuję wszystkim mieszkańcom Ustronia Dolnego, którzy głosowali na nasz projekt lub też zaangażowali się w zbieranie głosów.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy przenosić góry 🙂

Pozdrawiam
Grażyna Tekielak

Budżet Obywatelski 2018 r. – wniosek

Budżet Obywatelski 2018 r. – kosztorys

Budżet Obywatelski 2018 r. – wizualizacja

 

Hałas? Nie dla nas!

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni korytarzy szkolnych po to, by dzieci w czasie przerw międzylekcyjnych mogły odpocząć, spędzić czas na kreatywnej zabawie lub – alternatywnie – na wypoczynku w towarzystwie rówieśników. W istotny sposób zminimalizuje to poziom hałasu w szkole, co ma istotne znaczenie dla zdrowia dzieci, pomoże w wyeliminowaniu agresji wśród uczniów, jak również skłoni ich do spędzania czasu na rozmowie i zabawie z rówieśnikami. Zaprojektowanie korytarzowych stref ciszy wyposażonych w miękkie kanapy i pufy, oddzielonych od reszty korytarza przenośnymi ściankami moderacyjnymi, zapewni dzieciom chwile wypoczynku, natomiast gry wielkoformatowe naklejone na posadzkę umożliwią kreatywną zabawę podczas przerw lub po zajęciach szkolnych. Zabawa na ścianie z klocków Lego wpłynie na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz sprawności manualnej najmłodszych. Z kolei młodzież klas starszych będzie mogła grać z kolegami w Piłkarzyki oraz Cymbergaja, ograniczając czas spędzany samotnie „w sieci”. Realizacja projektu w szkole sprawi, że z dobrodziejstwa Budżetu Obywatelskiego będzie korzystało codziennie kilkaset dzieci, które będą wracały zadowolone do domu i z radością pójdą następnego dnia do szkoły- co niewątpliwie przełoży się na szczęście ich rodzin.

 

Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu : 39956 zł
Lokalizacja: Klimatyczna szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Michejdy w Ustroniu, ul. Daszyńskiego 31