AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2022/2023

Gratulacje dla naszych Ósmoklasistów!!! Brawo 👏👏👏!

„ZAPROJEKTUJ EKO-MURAL” –PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSU

Alisa Oliinyk

Lena Linda Czyż

Martyna Giel

Olivier Orlik

Piotr Szarzec

Viktoriia Kyslova

Do obchodów Dnia Ziemi 🌍 został niecały miesiąc, a my już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach związanych z tym świętem🌱

Regulamin konkursu eko – mural

17 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I półroczu r. szk. 2022/23. Pani Dyrektor Małgorzata Gil wręczyła 56 uczniom dyplomy motywacyjne za bardzo wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy nagrodzonym

ZAPRASZAMY NA:

Nasi uczniowie w czasie obchodów Święta Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱.

„Pociąg do wolności”- pod tym hasłem świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości🇵🇱. Piątoklasiści i rozśpiewane „Bemolki” zabrali uczniów w podróż po historii Polski. Nie zabrakło skocznych pieśni legionowych, pięknych recytacji oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11🇵🇱🎶 przyłączając się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu.

Kliknij w obraz

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu zrealizowanego z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkolnej Klimatycznej TV 🎬🎥 (dzięki sprzętowi pozyskanemu z programu Laboratoria Przyszłości).
Samorząd Uczniowski w imieniu uczniów Dwójki składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom naszej placówki💐.

Kliknij w obraz

W czwartek 6 października klasa 8b wybrała się na wycieczkę rowerową do Skoczowa.🚴🚴‍♀️ Pogodę mieliśmy zamówioną, a trasa nie sprawiła trudności, więc nastroje dopisywały.☀️🏞️😄 Dodatkową atrakcją była gra w kręgle, która dostarczyła wszystkim wielu emocji! 🎳🥰

   Uczniowie z klasy 5b w dniu 05 października wzięli udział w rajdzie szkolnym z okazji Ogólnopolskiego dnia „Święta Drzewa”. Młodzież wyruszyła spod legendarnego „Dębu Sobieskiego”i dalej żółtym szlakiem pod „Małą Czantorię” do miejsca biwakowego Nadleśnictwa Ustroń. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczo – krajoznawczej. Otrzymali pamiątkową odznakę symbolizującą rajd i z radością upiekli kiełbaskę przy ognisku.

Organizatorem rajdu była Komisja Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie wspólnie z Urzędem Miasta Ustroń i Nadleśnictwem Ustroń.

 Informujemy, że nastąpiły zmiany w planie lekcji niektórych klas 4 -8. Nowy plan będzie obowiązywał od 03 października 2022 r. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami (w planach zaznaczone kolorem czerwonym kolorem).

Dzisiaj (17.09.) wraz z fundacją Nasza Ziemia 🌍 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata”🌄. Od rana pełni zapału uczniowie klas 4👫 zaopatrzeni w rękawiczki i worki wyruszyli 🥾🥾 w teren, aby sprzątać okolicę ustrońskich bulwarów. Dzięki tej inicjatywie dzieci mogły zobaczyć, jak bardzo ludzie zanieczyszczają i niszczą naszą planetę. Ta akcja pokazała, że potrafimy wspólnie działać i dbać o środowisko🌳🥰🌲🐞🦋🐿

 

Są wydarzenia, o których nie można zapomnieć. Właśnie mija 83. rocznica spalenia ustrońskiej synagogi. Nasi uczniowie wraz z opiekunem mieli dziś zaszczyt uczestniczyć w uroczystości 🇵🇱🇮🇱, która została przygotowana przez Instytut Śląska Cieszyńskiego.

 

Siódmego września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. Jest to inicjatywa mająca na celu promocję fair play oraz wartości etycznych w sporcie i w życiu. Z tej okazji cała społeczność szkolno-przedszkolna przyłączyła się do akcji. Zorganizowaliśmy bieg, w którym liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i uczciwa walka, a zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy.

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO POŁĄCZONE Z PASOWANIEM „PIERWSZAKÓW” NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH MDK „PRAŻAKÓWKA”   24 czerwca 2022r.

Fot. M. Niemiec

SZKOLNY KONKURS KULINARNY

Formularz i zgoda na udział w konkursie

Regulamin Szkolnego Konkursu Kulinarnego „Tartinkowy zawrót gotowy”

 
KATEGORIE WIEKOWE
• uczniowie klas IV – VIII
WARUNKI UCZESTNICTWA
•  konkurs ma charakter otwarty i obejmuje wykonanie bukietów, pojedynczych kwiatów oraz kompozycji kwiatowych, które mogą być umieszczone w koszyczkach, doniczkach itp.
• prace powinny być wykonane własnoręcznie z wykorzystaniem takich materiałów jak bibuła, krepina, papier kolorowy, druciki itp.
• oceniane będą tylko prace robione indywidualnie,
• do prac należy dołączyć metryczkę wydrukowaną komputerowo, zawierającą następujące dane:
• imię i nazwisko dziecka,
• wiek dziecka,
• klasa,
• dokładny adres placówki, telefon, e-mail,
• imię i nazwisko opiekuna,
USTALENIA ORGANIZACYJNE
• prace należy dostarczyć osobiście do 14 marca
•ze zgromadzonych prac, wybrane zostaną trzy najpiękniejsze, które będą  brały udział w dalszym etapie konkursu
• dostarczone prace przechodzą na rzecz organizatora i nie będą zwracane.

 

  Nie można przejść obojętnie wobec historii z 13 grudnia 1981 r.

Stąd też nasza szkoła bierze udział w projekcie:

„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”

Nowy rok szkolny właśnie się zaczyna
Wie o tym każdy chłopak i dziewczyna
Przed uczniami dni pracowite
Chwile niesamowite
Życzymy wszystkiego najlepszego,
by rok szkolny 2021/2022 był z sukcesami na całego!

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Rok szkolny 2020/2021

 OGÓLNOPOLSKI  KONKURS!

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

(kliknij w obraz – bardzo ważne linki!!!

Koniecznie przeczytaj REGULAMIN i załączniki.)